Květen 2012

Dyna Blaster

26. května 2012 v 23:28 | Mujicek - tak nekopíruj. |  Hry
Jste v laboratoři. Najednou tam přiletí drak, a vaší dívku unese, letí na svůj hrad. Nic jiného vám nezbývá, než ji zachránit!

Dříve byla tato stará dobrá hra nalezena na každém počítači. Procházíte spoustami úrovněmi (levely) a vaší zbraní jsou bomby. Levely jsou těžké, lehké, střední. Jakkteré. Bombami zabijíte monstra. Když naleznete vchod, neváhejte a jeďte do dalšího levelu, než vyprší čas!!


Výrobce : Hudson soft

Wolfenstein 3D

26. května 2012 v 23:24 | Mujicek - tak nekopíruj. |  Hry
Jste ve vězení.. Získáváte nůž, poté pistoli. Jste v Německém zámku Wolfenstein.

Jedná se o hru, jednu z nejstarších. Tato hra když byla vydána, sklidila veliký úspěch. Každý chtěl v té době Wolfensteina hrát. Byl tu ale jeden háček, a to tématika. Ano, druhá světová. V té době sice to nebylo neobyklé, ale v některých zemí dokonce zakázána, důvodem bylo hodně znaků hákových křížů nebo portéra A. H. a v dnešní době, kdyby se ta hra vydala, právo by řeklo :
"Aha, tak zde máme nacisty kteří chtějí vydat hru, hra nebude vydána!" dali by tvůrcům pokutu a hra ani nebyla vydána. V té době to tak vůbec nebylo, mohlo se vydat cokoliv.


Výrobce : id Software, Inc.

Blue Shift

22. května 2012 v 19:18 | Mujicek - tak nekopíruj. |  Hry
Probouzíte se, dáte si snídani, oblíkáte se do pracovního obleku a vyrážíte "podzemní lanovkou" do práce. Myslíte si, že tento den bude jako každý jiný. Jmenuje se te Barney Calhoun, věk 24 a jste v oboru "secruity", což znamená, že musíte chránit vědce, kteří pracují v Black Mese, doprovázet je na místa aniž by se jim něco stalo. V ten den dojedete do práce, vezmete si pistoli a jdete se dozvědět, jaký máte úkol. Máte doprovést dva vědce do skladovny. Máte jet lanovkou, ale zjistíte, že vám zrovna nejde, takže musíte jít další cestou, což vám zabere déle času, než jet lanovkou. Jakmile dorazíte k výtahu, kde vědci už čekají, vynadají vám. Jejich poslední vzpory. Totiž v tu chvíli se v Black Mese na jiném místě udělá neštěstí. Zombie, nestvůry a divné bytosti z cizí planety, Xenu, útočí na Black Mesu.. Pomoc!

Dostanete ve hře za úkol najít vědce jménem Stanley Rosenberg. Ten to dokáže zastavit, v pásmu, kde se jako Barney pohybujete..

Výhody:
Hra je krátká, takže žádné veliké nervy vám nevezme..

Nevýhody:
Výrobce: Valve

Portal

22. května 2012 v 19:04 | Mujicek - tak nekopíruj. |  Hry
Portal je singleplayerová hra. Probouzíte se v testovací budově pod názvem "Aparture Science". Vcházíte se do role dívky jménem Chell Johnson. Jste v pokoji, kde je jenom postel, záchůdek, hrnek na kávu a blok na psaní či kreslení. Jste ve skleněném pokoji, jde vidět co je za sklem. Nad dveřmi je čas, kdy se dveře otevřou. Všechno se počítá v sekundách. Najednou se annourcen z "repráku", které vysí na zdi ozve robotí hlas. Je to GLaDOS. Dveře se otevírají, a procházíte testovacími komorami. Získáte tvz. portal gun (věc, která střílí potrály) a tím děláte portály. Modrý portal a oranžový potrál. Na konci hry zničte GLaDOS, která vás celou hru komanduje a získejte dort!

Ano, robotí hlas, naprogramovaný jako žena, GLaDOS, Chell využívá jako "testovací krysu". Jak víte, získáte poral gun, ukážeme si to takhle..
Výhody:
Hra vám přidá hodně logickým dovedností a zlepšíte se tak i třeba ve škole, či práci.

Nevýhody:
Modrý a oranžový portál můžete "střílet" jenom jednou, když střelíte modrý, oranžový a poté zase modrý, tak ten první střelený modrý portál zmizí.

Výrobce: Valve

SKYPE! Y U NO RUN?!

16. května 2012 v 18:23 Deník
Zase mi nejde skype! Já se na to vykašlu! :(

Team Fortress 2

9. května 2012 v 20:44 | Mujicek - tak nekopíruj. |  Hry
Team Fortress 2 (tým pevnosti 2) je multiplayerová střílečka. Je to pokračování slavné hry Team Fortress Classic. Ve hře jsou dva týmy, RED (Reliable Excavation Demolition ) a BLU (Builders League United). Než multiplayerová hra, je i offline s botama (bot - není to hráč, je to jakoby počítač, který proti vám a vašemu týmu bojuje, prostě nepřítel, jako normální v multiplayeru) nebo tutoriál (cvičení jakoby). Je zde několik typů map. Je zde 9 herních tříd.
Co takhle si zkusit zahrát za Engineera z Texasu, který staví kulometské věže, teleporty a healující dispensery, Heavyho, zopmaleného Ruse s jeho minigun, psychopatický voják Soldier z USA, rychlík, který nezavře klapačku Scout z Bostonu, Německý doktor Medic, Spy z Francie, který láme srdce některých žen, Sniper z Austrálie, věčně opilý Demoman ze Skotska nebo třeba Pyro, o kterém se nic moc neví (od pohlaví po věk). Jednoho dne ale Steam vydal TF2 jako f2p hru (freetoplay čili zdarma ke hraní), kde si ji mohl každý uživatel stáhnout a hrát. Posbírejte tedy všechny achievementy (jakoby cíly ve hře, například zabít 10000 nepřátel plametometem adt.), kupujte a vyměňujte čepice, zbraně či jiné itemy nebo jen tak se bavte.

Výhody :
Hru su může každý stáhnout, pokud má steam, steam účet, dostatek volného místa na disku, kde má steam nebo dobrou grafickou kartu (nemusí být nejlepší ale aspoň né 8-bitovou)
I když jste n00b (nový nezkušený hráč), nedějte si starosti, jsou zde i idle servery

Nevýhody :


Výrobce : Valve

Penumbra: Overture

8. května 2012 v 14:12 | Mujicek - tak nekopíruj. |  Hry
Hlavní postavuo je Philip, v intru hry mu zemře matka. Obdrží omluvný dopis od svého otce, který před roky opustil jeho rodinu. V dopisu byla kniha a klíč od banky. Knihu měl spálit, ale když se do ní začetl, zavedla ho hned první kapitola do Grónských dolů. Hned prvním letadlem letěl Phil do Grónska. Je zima, chlad, Phil jde ledovou vánicí. Jde do tunelu. Je v dolech. Slyší podivné zvuky. Něco jako vytí vlků. V dolách jsou nebezpečné stvoření, od pavouků až k velkým červům.

Opět, další singplayerová hra, od stejných tvůrcu hry Amnesia. Horrorová lekačka.

Výhody :
V této hře nejsou až tak veliké lekačky.
Baterku máte napořád (nevybíjí se)

Nevýhody :
V této hře můžete zabít vlky i pavouky, ale trvá to dlouho a musíte se do nich strefit několikrát, aby lehli konečně mrtví k zemi.


Výrobce : Frictional Games

Amnesia: Pád do témnoty

8. května 2012 v 13:55 | Mujicek - tak nekopíruj. |  Hry
Vžijete se do roli Daniela. Nic si z minulosti nepamatujete, probouzíte se na zemi strašidelného a prázdného hradu, kde nikdo není živý, kromě vás. Vydáte se tedy po krvavých stopách, které jsou na zemi. Je tma, silný vítr otevírá dveře do temnot. Vaším úkolem je zjistit, co vás v minulosti potkalo, a proč jste na hradě. Jdete si takhle dlouhou chodbou, ale zničeho nic slyšíte divné zvuky. Utíkáte se schovat do skříně. Pootevřete dveře od skříně, a vidíte zombíka. Klepete se strachy a padáte do bezvědomí. Vzbudíte se ve vězení. Kolem vás umučené mrtvoly. Co to bylo za stvoření?

Ano, jak v recenzi příběhu jste vyčetli, je to singleplayerová horrorová a lekací hra. Na výběr je hlavní příběh a custom story.
Hlavní příběh - příběh, který je hlavní věc ve hře.
Custom story - příběhy, které si stáhnete z internetu. Jsou to takové příběhy, které vytvořili různí uživatelé. Každý může vytvořit custom story, sice to není nejlehčí, ale podle návodů na youtube to asi bude lehčí, ne? :)

Výhody :
Můžete mít vždy po ruce lucernu, jestli budete mít olejničku.
Hra je singleplayerová, to znamená, že nemusíte mít připojení k internetu. I custom storym, které jse si stáhli z internetu můžete hrát ve chvíli, kdy nemáte zrovna připojení k internetu.
Hra funguje i na notebooku.
Ve hře si můžete nastavit jak zvuk tak i hardware.

Nevýhody :
Hra vyžaduje nejlepší grafickou kartu.
Ve hře nemůžete zabíjet, jen se schovat nebo utíkát (pokud nejste v custom story, ve kterém zabíjet jde)
Hra má hodně lekaček, dejte pozor, ať nedostanete infarkt.
Hra bez lucerny v témných místech je opravdu na nic, nejde tam nic vidět, šetřte si olej.


Výrobce : Frictional Games

Nový dessing

7. května 2012 v 11:30 Deník
Mám tu nový dessing, je od KlárQy! Je krásný. :)

________________________________________

Poslední dobrou je toho na mě moc, navíc mi někdo hackl skype, teď se na něho nemůžu dostat a něják mi nejde otevřít skype ani si udělat další účet. Takže nemůžu být s většinou kamarádů v kontaktu. :( Na druhém Pc se skype nesmí používat a ségra mně na něho nechce pustit.
Poslouchám Thajský song "Mai pen rai lerei", kreslím si po tabletu a říkám si, proč většina Čechů tento den slaví. No jo, oni je neměli rádi, já zapomněla. *Podívá se do kalendáře* FAK JŮ KALENDÁŘ. Tento den se nemá slavit, spíš truchlit.
Eins, Zwei, Drei a je to zde! "Instalace úpsněšně dokončena", teď si můžu konečně zapařit TS2 roční období.
Jinak jak se máte?
Dneska přidám nějáké články. ;)